Компанія AGROGRAINTRADE має багаторічний успішний досвід торгівлі агропродукцією на ринки Європи.

На сьогоднішній день ми побудували надійні взаємовідносини зі своїми партнерами, як з виробниками, постачальниками, покупцями так і з операторами логістики, митниці, сертифікації та інших сервісних компаній.

Ми постачаємо зернові та олійні культури, а також агродобрива.

Добрива

Компанія AGROGRAINTRADE має прямий контракт з виробником SOCAR (Азербайджан) на поставки карбаміду марки Б (UREA GRADE B, 46,2%).

Карбамід – концентроване амідне добриво. Виробляється у вигляді світло-білих гранул або кристалів. Добриво водорозчинне, біологічно кисле (1ц нейтралізується 0,83ц СаСО 3 ), так як під дією ґрунтових мікроорганізмів піддається різним мікробіологічним процесам, де кінцевим продуктом є солі азотної кислоти. Застосовується у всіх ґрунтово-кліматичних зонах при основному, передпосівному удобренні, для прикореневого та позакореневого підживлення сільськогосподарських культур. Висока ефективність добрива спостерігається при позакореневому підживленні сільськогосподарських культур з концентрацією водного розчину карбаміду 3-5%, що обумовлено швидкою трансформацією амідної форми азоту в азотний обмін і відповідно збільшенням вмісту білку в зерні озимої пшениці на 1-3%. Водний розчин карбаміду не викликає опіків навіть при 5 — 10% концентрації розчину. При удобренні карбамідом, його потрібно обов’язково заробляти  в ґрунт, щоб запобігти втратам азоту. Добриво гігроскопічне, зберігається в поліпропіленовій тарі яка не пропускає воду та в сухих складських приміщеннях. Транспортують карбамід як насипом, так і у біг бегах. Норми добрива встановлюються за результатами агрохімічних аналізів ґрунту, біологічних особливостей культур та запланованого врожаю.

Специфікація UREA GRADE B (GOST 2081-2010)

Origin: SOCAR Carbamide Plant, Azerbaijan

 

ТОРГІВЛЯ ЗЕРНОВИМИ КУЛЬТУРАМИ

Компанія AGROGRAINTRADE активно розвиває напрямок по торгівлі зерновими культурами. Ми ведемо діалог як з агрокомпаніями, що мають свої земельні ресурси, так і великими трейдерами., як в Європі, так і за її межами. Наші фахівці ретельно слідкують за коньюктурою світового ринку, що дає можливість запропонувати найкращу пропозицію та оптимальні умови взаємовигідної співпраці. 

З питань співробітництва та укладання контрактів звертайтесь за посиланням. Контакти 

 

Виділяють кілька видів зернових культур:

  • злакові – група, до якої входять хлібні сорти рослин (пшениця, овес, ячмінь, жито, кукурудза, рис, просо, ріпак);
  • бобові (горох, квасоля, соя);
  • гречані (гречка).   

Зернові культури – продукт, що використовується у виробництві хліба, хлібобулочних виробів та круп. Крім того, на їх основі виробляють концентровані та грубі корми, які використовуються у тваринництві. Не дивно, що значну частину сільськогосподарських угідь відводять саме під посів зернових культур. Чим більший урожай, чим більше кормових, продовольчих та технічних потреб здатне покрити державу. Щоб захистити себе від низької врожайності, яка трапляється за несприятливих кліматичних умов, фермери засіюють наявні сільськогосподарські площі різними видами зерна.

Види зернових культур

Під зерновими культурами розуміють рослини, які людина обробляють заради отримання зерна. Згідно з науковими дослідженнями, це почали робити ще в давнину. Наприклад, якщо рис почали вирощувати в III тисячолітті е., пшеницю – ще VII тисячолітті е. Вже тоді зерна були відомі своєю поживністю. Наразі вчені з’ясували, що в них містяться білки, вуглеводи, вітаміни, провітаміни та ферменти.

Виділяють кілька видів зернових культур:

  • злакові – група, до якої входять хлібні сорти рослин (пшениця, овес, ячмінь, жито, кукурудза, рис, просо, ріпак);
  • бобові (горох, квасоля, соя);
  • гречані (гречка).

На відміну від овочів та фруктів, для вирощування зернових культур не потрібно створювати тепличні умови. Це спрощує процес управління полем, економить матеріальні, трудові та тимчасові ресурси.

Озима пшениця

Озима пшениця – зернова культура, що відрізняється поживною цінністю зерен та врожайністю. Крім того, вона добре переносить сезонне зниження температури, що відрізняє її від ярої пшениці. Незважаючи на те, що ця однорічна рослина, саме її найчастіше висаджують фермери. Як правило, озиму пшеницю починають засіювати в останні дні літа або на початку осені. У листопаді вона вже дає перші паростки, вегетація яких триває із зими до перших тижнів весни. Порівняно з ярою культурою, урожай тут збирають набагато раніше. Щороку впроваджуються та вдосконалюються нові технології селекції озимої пшениці. Це дозволило виділити кілька сортів, які поширилися світовими фермерськими господарствами. З 1 га поля фермери збирають до 8,5 ц зерна. Те, скільки кінцевого продукту залишиться у результаті, залежить від врожайності. Після збирання зерна піддаються очищенню. Фермери обробляють їх на сучасному устаткуванні, що допомагає знизити обсяг відходів.

Ячмінь

Ячмінь – рослина, яка буває однорічною, дворічною та багаторічною. У разі нашої країни селяни обробляють як яру, і озиму культуру. Однак перевага надається озимому ячменю. Як правило, він дозріває швидше, що дозволяє раніше зібрати врожай та використовувати очищені поля для висаджування іншої культури. Таким чином, фермери збирають урожай двічі на рік. Щоб отримати ще більше кінцевого продукту, не збільшуючи виробничі витрати, вони використовують на полях техніку, яка проводить обробку після збирання зерен. Ячмінь – зернова культура, яка погано переносить низьку температуру. Раптові заморозки можуть спричинити повне знищення врожаю. Натомість ячмінь відрізняється стійкістю до низької вологості та спеки, тому його зазвичай вирощують у південних регіонах. З 1 га землі фермерські господарства одержують максимум 63 ц якісного зерна. Щоб досягти високої врожайності зернової культури, що обробляється, в процесі висадки не потрібно проводити загущення.

Овес

Овес – зернова культура, що відрізняється стійкістю впливу негативних чинників. Його зерна наділені високою поживною цінністю та багатим вітамінно-мінеральним складом. Для отримання гарного врожаю вівса фермерські господарства активно борються з бур’янами, знищують шкідників та проводять інші заходи. Якщо при цьому воно висаджує насіння вузькорядним або перехресним способом, це допомагає збільшити норму висаджування майже на 15%.

Вторгнення Росії в Україну завдало удару по ринку зерна ЄС, який відреагував підвищенням цін, скороченням попиту та сплеском торгівлі всередині ЄС. Прогнозується зростання експорту зерна на 2021/22 МР, тоді як ЄС шукає альтернативних джерел кукурудзи, щоб замінити постачання з України. Проблеми, пов’язані з весняним посівом, у поєднанні зі збитками, завданими торговельній інфраструктурі України, також створюють невизначеність щодо торговельних потоків зерна в ЄС у 2022/23 МР. 

Україна є одним із провідних світових виробників та експортерів сільськогосподарської продукції та відіграє важливу роль у постачаннях зернових та олійних культур на світовий ринок та в ЄС. З 24 лютого 2022 року вторгнення Росії в Україну вплинуло на ринки зерна ЄС. Українські торгові об’єкти значною мірою простоюють, а введені проти Росії санкції змінили глобальні торговельні потоки у 2021/22 МР, створивши дуже нестабільну ситуацію. Проблеми, пов’язані з весняним посівом, у поєднанні зі збитками, завданими торговельній інфраструктурі України, також створюють невизначеність щодо торговельних потоків зерна в ЄС у 2022/23 МР. 

Площа та виробництво кукурудзи в ЄС

Очікується, що загальна площа зернових у ЄС у 2022/23 МР складе 51,7 млн. га, що дещо нижче за рівень 2021/22 МР. Очікується, що тільки ячмінь і значно меншою мірою сорго перевищать посівні площі попереднього сезону. Відновлення посівів ріпаку, обумовлене зростанням цін, призвело до скорочення посівних площ під пшеницю в ЄС, особливо у Франції. І навпаки, площа посівів зернових збільшилася в Угорщині завдяки зростаючим внутрішнім можливостям для промислового використання, а також в Ірландії, оскільки країна готується до збільшення посівів низьковрожайних ярих зернових. Що стосується кукурудзи, то в 2022/23 МР прогнозується спад посівних площ, незважаючи на сприятливі цінові сигнали, і може відбутися зміщення у бік менш ресурсомістких ярих культур, таких як соняшник. 

Очікується, що площі пшениці в ЄС трохи скоротяться на 0,5 відсотка у 2022/23 МР. У той час як французькі та іспанські виробники пшениці посадили менше пшениці, виробники в Чеській Республіці, Данії, Німеччині, Угорщині та Румунії трохи збільшили свої посіви пшениці, що призвело до того, що загалом посівні площі в ЄС практично не змінилися. Нещодавні заяви Комісії ЄС щодо дозволу фермерам сіяти культури на відведених та покладених землях не вплинуть на врожай пшениці у 2022/23 МР. Виробництво пшениці в ЄС в основному складається з озимої пшениці, яка вже була посіяна восени 2021 року для збирання врожаю влітку 2022 року, і лише значно меншою мірою з ярої пшениці. 

СКОРОЧЕННЯ ВИРОБНИЦТВА ПШЕНИЦІ В ЄС 

Урожай зерна в ЄС у 2022/23 МР наразі прогнозується на рівні 286 млн. тонн порівняно з 292,9 млн. тонн, розрахованим на 2021/22 МР, що зумовлено скороченням посівних площ під зернові та більш консервативними очікуваннями врожайності. Ступінь готовності фермерів використовувати дорогі сільськогосподарські ресурси та кількість весняних опадів матиме вирішальне значення для визначення кінцевого виробництва зерна в ЄС.

Зернові площі та виробництво в ЄС

Вторгнення Росії в Україну поставило під загрозу ланцюжок постачання добрив до ЄС, внаслідок чого і без того високі ціни на добрива досягли рекордно високого рівня. Покриття покупки добрив варіюється в кожному конкретному випадку. Більшість фермерів у ЄС закупили добрива до зростання цін, і очікується, що вони працюватимуть у звичайному режимі. Тим не менш, ті, хто відклав покупку, можуть зменшити кількість добрив, що вносяться навесні, особливо в регіонах, де низька вологість ґрунту не дозволяє добривам досягти повної ефективності. Ця остання ситуація у поєднанні з різким зростанням цін на інші сільськогосподарські ресурси, такі як паливо чи засоби для захисту рослин, за прогнозами, вплине на негативний вплив на врожайність зерна в ЄС. Якщо війна триватиме ще кілька місяців, 

Прогнозується, що виробництво пшениці в ЄС скоротиться на 2,2 відсотка до 135,3 млн. тонн у 2022/23 МР, що буде обумовлено меншим очікуваним виробництвом у Болгарії, Франції, Угорщині, Румунії та Іспанії, яке не компенсується вищими очікуваннями врожаю в Данії, Німеччини, Польщі, країнах Балтії та Швеції. Погодні умови до збирання врожаю все ще можуть відігравати значну роль у кінцевих обсягах виробництва. 

Основні напрямки експорту пшениці з ЄС

Цього сезону нормальні торгові потоки зерна в ЄС були серйозно порушені війною в Україні. Отже, незважаючи на нинішній значний урожай зерна в Україні, вторгнення Росії обмежило експортні можливості. У цьому сценарії, оскільки портові вантажні операції в Україні призупинені з лютого 2022 року, імпортери зерна з ЄС змушені були шукати альтернативних постачальників зерна в Північній Америці (а саме в США та Канаді) та Південній Америці. Сусідна Сербія запровадила заборону на експорт до третіх країн з 10 березня 2022 року, що не дозволяє країні постачати зерно до ЄС. Очікується, що зараз жорсткий баланс зерна в ЄС покращиться, як тільки бразильська кукурудза «сафрінья» стане доступною наприкінці літа.

У 2022/23 МР загальний обсяг експорту зерна з ЄС прогнозується на рівні 45,7 млн. тонн, що вище, ніж у 2020/21 МР, але нижче, ніж у 2021/22 МР, оскільки очікується, що високі рівні експорту, розраховані на 2021/22 МР, не повторяться. Остаточна сума експорту зерна з ЄС залежатиме від розміру та якості врожаю. У 2021/22 МР загальний обсяг експорту зерна з ЄС було переглянуто до 48,3 млн. тонн, оскільки на експортних ринках, які раніше залежали від України та Росії, з’являються можливості. 

Очікується, що експорт пшениці з ЄС збільшиться у 2021/22 МР, враховуючи достатню внутрішню пропозицію та той факт, що війна в Україні негативно вплинула на експортну конкуренцію з боку поставок із Чорноморського регіону. Основна частина експорту пшениці з ЄС йде до Північної Африки, Близького Сходу та країн Африки на південь від Сахари. Алжир є постійним покупцем французької продовольчої пшениці. У той час як у першій половині 2021/22 МР французька пшениця програла кілька тендерів в Алжирі на користь пшениці з Чорноморського регіону (РБМ), доки геополітична ситуація в Україні не покращиться, ЄС матиме де-факто квазімонополію в Північній Африці та Близькому Сході, враховуючи значну перевагу у вартості доставки. Аналогічно експорт пшениці з ЄС до Єгипту, який, як передбачалося, скоротиться в 2021/22 МР через конкуренцію з боку пшениці регіону РБМ, тепер, за прогнозами, збільшиться, оскільки пшениця французького походження отримала найбільш конкурентоспроможні пропозиції на останніх тендерах єгипетського GASC (Управління постачання товарів) через конфлікт в Україні. Експорт пшениці з ЄС до Південної Кореї (в основному з Румунії, Болгарії та країн Балтії) також зріс у 2021/22 МР, але все ще відстає від експорту США та Австралії до цієї країни. Нині Китай є другим за величиною покупцем пшениці з ЄС. Експорт ЄС до Китаю збільшився вдесятеро між 2018/19 та 2020/21 МР, і, згідно з попередніми даними про торгівлю, очікується, що продовжить зростати в 2021/22 МР. оскільки пшениця французького походження отримала найбільш конкурентоспроможні пропозиції на останніх тендерах єгипетського GASC (Управління постачання товарів) через конфлікт в Україні. Експорт пшениці з ЄС до Південної Кореї (в основному з Румунії, Болгарії та країн Балтії) також зріс у 2021/22 МР, але все ще відстає від експорту США та Австралії до цієї країни. Нині Китай є другим за величиною покупцем пшениці з ЄС. Експорт ЄС до Китаю збільшився вдесятеро між 2018/19 та 2020/21 МР, і, згідно з попередніми даними про торгівлю, очікується, що продовжить зростати в 2021/22 МР. оскільки пшениця французького походження отримала найбільш конкурентоспроможні пропозиції на останніх тендерах єгипетського GASC (Управління постачання товарів) через конфлікт в Україні. Експорт пшениці з ЄС до Південної Кореї (в основному з Румунії, Болгарії та країн Балтії) також зріс у 2021/22 МР, але все ще відстає від експорту США та Австралії до цієї країни. Нині Китай є другим за величиною покупцем пшениці з ЄС. Експорт ЄС до Китаю збільшився вдесятеро між 2018/19 та 2020/21 МР, і, згідно з попередніми даними про торгівлю, очікується, що продовжить зростати в 2021/22 МР. Болгарії та країн Балтії) також виріс у 2021/22 МР, але все ще відстає від експорту США та Австралії до цієї країни. Нині Китай є другим за величиною покупцем пшениці з ЄС. Експорт ЄС до Китаю збільшився вдесятеро між 2018/19 та 2020/21 МР, і, згідно з попередніми даними про торгівлю, очікується, що продовжить зростати в 2021/22 МР. Болгарії та країн Балтії) також виріс у 2021/22 МР, але все ще відстає від експорту США та Австралії до цієї країни. Нині Китай є другим за величиною покупцем пшениці з ЄС. Експорт ЄС до Китаю збільшився вдесятеро між 2018/19 та 2020/21 МР, і, згідно з попередніми даними про торгівлю, очікується, що продовжить зростати в 2021/22 МР.

З питань співробітництва та укладання контрактів звертайтесь за посиланням. Контакти